Leden 2013

Merlin

31. ledna 2013 v 15:39 Movies
"In a land of myth
and a time of magic
the destiny of a great kingdom
rests on the shoulders
of a young boy/man
His name...
MERLIN!"


Trochu "poezie" neuškodí

29. ledna 2013 v 17:44 Blbosti
Není to mé dílo, našla jsem to, ale přišlo mi to vtipné, i když trochu nevkusné... :D

Pojď se mnou do koupelny,
dostávám chutě.
Miláčku, zvu tě!
Otevři ústa, mírně si poklekni,
přimhuř si oči, naposled nadechni.
Nástroj je navlhlý,
zdá se být připraven,
zvláštně je upraven.
Krátkými pohyby, dovnitř a ven,
uvolni krk, je to jak sen,
lepkavou hmotou, plní se hrdlo,
radši to vyplivni, ty moje trdlo!
Opláchni nástroj, otři si hubu
taky tě vzrušuje čištění zubů?

Studna aneb velmi krátká básnička

29. ledna 2013 v 17:30 Blbosti
Studna
Vyschla.


Ten, co přežil ♥

29. ledna 2013 v 17:13 Téma týdne
Nemohu říci, že jsem ze svých dětských let již vyrostla, ale v každém případě už od doby svých prvních slov s sebou táhnu svého oblíbeného plyšáka, kterého jsem pojmenovala "Levíček". :) Jedná se o lety otrhaného a oplešatělého lvíčka, který se mnou byl už všude, kde jsem kdy byla.
Jednou mu dokonce nešťastnou náhodou shořelo břísko! Zapomněla jsem ho na zahradě, kde jsem ho položila na venkovní lampu a když už chvíli svítila, tak se ohřála a chudák Levíček začal hořet! Já jako malá holčička jsem už myslela, že se můj kamarád nepodaří zachránit a "neuzdraví" se. Nakonec jsem musela obětovat jiného plyšáčka, malinkého bílého soba, aby mu daroval své bříško...
Teď ho samozřejmě už městem netahám, ale přeci ho musím vzít s sebou, když někam jedu, aby se podíval do světa!!! :D Každý měl v dětství svého oblíbeného plyšáka a někdy láska k němu přetrvává až do dospělosti... ♥


Les Miserables

27. ledna 2013 v 12:12 Movies
Příští týden plánuji jít na nový muzikál "Bídníci" s podle mého skutečně dobrým obsazením!
Od Victora Huga se tímto dostáváme až po Anne Hathaway :)
Jen se podívejte na trailer a posuďte sami, zda stojí za shlédnutí!


Myslím, že rešisér i herci odvedli velmi dobrou práci a pro všechna zfilmování tento film představuje konkurenci :)

Koloběh mobilu

26. ledna 2013 v 11:30 Texty
Nevím přesně, jestli jsem tady vytvořila fejeton či ne, ale stejně... Když už to existuje, tak to ukáži světu! :D

Můj mobil
fejeton

Všichni to známe. Konečně jsme si našetřili (v mém případě rodiče) na nový mobil a těšíme se, až ho konečně budeme držet v ruce. Vyhodíme krabici a hrdě měníme kartu ze starého mobilu a dáváme ji do nového. První měsíc mobil opatrně pokládáme i na měkkou postel. Když jsme si na mobil již zvykli, s pohodou ho na postel házíme. Když nám poprvé spadne, s vytřeštěnýma očima hledáme první škrábance, ale když nám spadne po sté, nevzrušeně mobil zvedneme a strčíme zpátky do kapsy, ve které ho stále nosíme. Bez mobilu se dnes neobejdeme. Co kdyby nám někdo zavolal, nebo bychom propásli příchod našich oblíbených sms od operátorů se známým podporováním nabití kreditu, abychom získali výhody jako volání od půlnoci do tří do rána zdarma či když nás tisíckrát vítají v zahraničí? V "životě" každého mobilu se ale objeví chvíle, kdy bez úspěchu mačkáme všechna tlačítka, ale náš milovaný přístroj stále nefunguje. Netrpělivě hledáme návod, ale zjišťujeme, že jsme ho s tím, že ho nikdy nepoužijeme, spolu s krabicí vyhodili a popeláři ho už dávno odvezli někam na skládku. To je typický koloběh našich (nebo alespoň mého) mobilu.

Cizinec v Praze 17.11.1989

26. ledna 2013 v 11:21 Texty
Jsem cizinec v Praze
a 17.11.1989 ráno vystupuji na stanici Klementa Gottwalda
a zůstávám až do 20.11.1989


Z metra vystupuji ráno,
Že bude demonstrace, to nikde nebylo psáno.
Všude plno lidí,
Kteří po pravdě slídí.
Protestují a cpou se mezi stráže,
Není nikdo, kdo jim káže.
Bojují za svobodu a právo,
Stát zde v té zimě, jistě není zdrávo.
Policie zasahuje,
Vodní děla vytahuje.
Přicházím i další dny,
Hromadí se mi špatné sny.
Zůstávám až do chvíle, kdy protesty proti policii začaly,
Byla příliš brutální a lidé na zemi zmlácení hačali.
Studenti i jiní lidé dále na ně křičeli,
Stráže dále zaraženě mlčely.

Zajímavosti o nejlepším příteli člověka (z mé ročníkové práce) :)

26. ledna 2013 v 10:53 Zvířata
Kolem psů koluje mnoho otázek a já na ně mám odpovědi.

1) Zdají se psům sny?
Pohyby, které psi ve spánku dělají, poukazují na odpověď. Ano, také psi sní. Psi ze spaní kňučí nebo cukají tlapkou, tehdy se jim zřejmě zdá, že utíkají. Když naopak ze spánku vystrkují jazyk nebo polykají, může se jim zdát o jídle nebo že sají mléko od své matky, což se stává především u psů, kteří byli nedávno od matky odloučeni.


2) Proč psi zívají?
Na tuto otázku si dokáže každý odpovědět: Je unavený. Ale ne vždy je tomu tak. Pes se buďto nudí nebo také může být ve stresu. Zíváním se uvolňují svaly a umožňuje vdechnutí většího množství kyslíku, díky čemuž je pak pes schopen rychleji reagovat.


3) Je pes barvoslepý?
Světem koluje myšlenka, že psi nevidí barvy. Ve skutečnosti tomu tak ale není. Psi sice nemají oko tak vyvinuté jako lidé, ale nevidí pouze černobíle. Psi sice nevnímají barvy tak jako my, především se jedná o červenou a zelenou, ale určité odstíny odlišovat dokáží. Na rozdíl od lidí psi vidí výborně i za šera a navíc dokáží zachytit rychlejší pohyby nežli člověk. Je možné, že zatímco my vidíme film, pes vidí rychle se střídající obrázky.


4) Jakého věku se psi dožívají?
Různé rasy se dožívají jiného věku. Dogy například žijí pouhých šest let, zatímco labradoři se průměrně dožívají až čtrnácti let. Nejstarším psem v historii ovšem byl australský ovčák, který se dožil devětadvaceti let!


5) Existuje pes, který neštěká?
Ano, takový pes skutečně existuje. Rasa psa zvaná basenji opravdu neštěká. Tito psi pouze vydávají zvuk podobný jódlování, nikdy ale typicky neštěkají.6) Kde berou dalmatini své fleky?
Když se dalmatin narodí, je úplně bílý. Kůže se mu začíná pigmentovat až později, kdy dospívá.


7) Potí se pes?
Pes má sice potní žlázy po celém těle, ale nepotí se jako člověk. Vyloučený pot psovi dává jeho psí pach, ale jelikož srst psa chrání nikoli jen před zimou, ale i před přehřátím, nepotřebuje se potit tak jako člověk. Navíc pes se potí i z jiného důvodu. Na svých polštářcích má také potní žlázy, které mu tlapky stále zvlhčují, aby mu nepopraskaly. Navíc se pes ochlazuje také odpařováním svého dýchacího ústrojí, kdy vyplazuje jazyk.


Proč se lidé hádají?

25. ledna 2013 v 17:26 Téma týdne
Proč se lidé tak rádi hádají? Proč lidé nemohou bez hádek žít?
Je to tak už odjakživa. Možná je to tím, že jsme od narození soutěživí a už od mladého věku se pereme, ať už o lopatičku na pískovišti nebo o čokoládovou tyčinku, protože ta toho druhého je určitě lepší než ta naše!!! :P
Ale co takhle to ZMĚNIT? Kontrolovat naše emoce a nehádat se!? Nebylo by lepší žít v harmonickém světě bez jakýchkoli nepříjemností, jako jsou například hádky? :)
Když tak přemýšlím, asi by člověk v takovém světě žít nemohl, potřebuje totiž k životu své pocity, i když jsou někdy špatné! Nesmíme své emoce dusit, jinak vybouchneme! Stačí je občas držet na uzdě a vypouštět ven po jednom, ne všechny najednou... Lidé prostě rádi trpí, ale omezit to můžeme!!! ;)
Změnit se nemůžeme, jsme jací jsme... >:D


Jste si jistí, že Klaus vyhlásil amnestii?

14. ledna 2013 v 20:46 *Stars*
Jste si opravdu jistí, že Václav Klaus na nový rok vyhlásil amnestii?
Také je možné, že jenom řekl: "I´m nasty, yeah!" :D
V každém případě se nemůžeme divit, jsme přece v Česku! :P
Klausovo vysvětlení: "Slyšel jsem, že sex prodlužuje život, tak jsem vyjebal s celou Českou republikou!"