Existujeme?

4. února 2013 v 15:48 |  Téma týdne
Když jsem šla ze školy, trochu jsem přemýšlela a jelikož se doma často dívám na filmy a vlastně opravdu nežiji a nikam nechodím s ostatními, říkala jsem si, že bych to měla omezit, a pak jsem se sama sebe zeptala: Proč to tak vlastně je?
Začínala jsem přemýšlet, že vlastně nežiji v realitě, ale ve filmech. Možná mi v životě něco chybí. Praví přátelé (i když jednu nejlepší kamarádku mám, kterou ale příliš často nevidím), s kterými bych každý den podnikala nějaké bláznoviny, nebo nějaký jiný koníček či něco jiného, co si snažím vynahradit filmy...? Srovnávám se s hlavními postavami a dívám se na film, jako bych to byla já, kdo tam je a bylo by to doopravdy.
"Musím popřemýšlet a napsat něco na blog," říkala jsem si. Když jsem spatřila téma týdne, hned ze mě vyjelo: "Ha!" a už jsem se rozepsala...
Světem koluje základní otázka: Existuje vůbec realita?
Odpověď: ...?
Když vezmeme realitu jako každodenní normální život (i když pod slovem "normální" si představí každý něco jiného), můžeme říct, že realita je všechno, co člověk zná a ví. Víme, že neumíme létat, že neexistují upíři a že žijeme ve velké společnosti. Ale co když ne? Co kdybychom uměli létat, pokud bysme tomu skutečně věřili, aniž bychom byli "blázni"? Co když naše sny jsou reálné? A nebo co když všichni ostatní a i my jsme pouhá představa? Máme plno otázek a každý na ně má nebo nemá svou vlastní odpověď.
Když se vrátím k filmům a technice celkově, vlastně také patří do reality. Ale všechny virtuální věci přece nejsou pravé. Vytvořili je lidé, nevznikly samy a nejsou doopravdy. A co virtuální mazlíčci? Není lepší mít pravé domácí zvířátko, které je stále u nás a nezmizí, protože vypneme počítač? S kterými můžeme dělat co chceme a nejen to, co je uložené v aplikaci.
Kolik lidí jenom sedí doma a chatuje s lidmi, které ani nezná a kteří možná ani neexistují? Hrají hry, co nemají cíl a žijí jenom v internetu? To přece NENÍ realita!!! To není život! Nebo ano?
Kdo ví, co to vlastně je realita? Každý to slovo zná, ale když se někdo zeptá, co to je, co pak odpovíte???
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 zuzule1996 zuzule1996 | Web | 4. února 2013 v 15:57 | Reagovat

Pěkné a líbí se mi styl psaní.

2 Bafulák Bafulák | 4. února 2013 v 16:32 | Reagovat

[1]: Děkuji moc :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama