Prokousat se sítí

17. března 2014 v 17:35 |  Téma týdne
Lapač snů? Každý si představí takovou tu malou věcičku co se nám houpe na postelí. Dříve jsem měla nad postelí pár takových lapačů zlých snů v různých podobách a velikostech. Když se teď ale podívám, už tam žádný není, asi jsem je časem odklidila. Možná bych si někdy mohla udělat čas si nějaký vyrobit! :) Ale myslím, že když člověk zapojí fantasii, tak lapačem snů může být třeba i nějaký nadřízený člověk. Vždyť člověk nesní jen v noci, člověk sní pořád, bez přestání. A co když sní o tom, že jednou třeba bude slavný? Pak takovým lapačem snů může být nějaká porota, která zřejmě má právo rozhodovat o budoucnosti člověka... Nebo co kdyby chtěl být doktor? Pak učitelé, zkoušící u přijímaček celý tento sen může chytit a zahodit. No když se podíváme okolo, tak každý může polapit sen toho druhého! Ale může to být i naopak, porota může chytit ten zlý sen a říct "ano" a zkoušící nás může nechat projít... Člověk se narodil, aby bojoval za svůj život, a proto se musí protrhat všemi těmi sítěmi lapčů snů, které jsou všude rozvěšeny, ne jen nad postelí. Ale zůstaňme radši u těch, co lapají naše noční můry v noci, když spíme! :)


No sice to nepatří k tématu, ale ve škole mi do hlavy vtloukli takové dvě myšlenky:
1. Pokud máme pravidla a informace třeba ve škole a píšeme test a něco je pak špatně, zabraňuje nám to být kreativní? Myslím tím, bojí se pak člověk mít kreativitu, protože by to mohlo být "špatně"? :P
2. Co když jsme pouze nějaké bakterie nebo něco a existuje něco mnohem většího, než jsme my? No představte si, že bychom třeba byli pouze nějaké laboratorní myši jakýchsi obrů...? o.O

Tak doufám, že jsem teď nikomu nezpůsobila zlé sny o tom, že je myš a šlape po něm obr... Radši si pořiďte ten lapač snů! :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Radfordová Radfordová | Web | 17. března 2014 v 18:09 | Reagovat

Myslím, že je rozdíl v tom, co je dané a kde máme prostor pro kreativitu :) z něčeho je vždycky potřeba vycházet, ale ta myšlenka má něco do sebe :)
Hezký článek.

2 Anne Eyre Anne Eyre | E-mail | Web | 17. března 2014 v 19:12 | Reagovat

Moc hezký článek, psaný čtivě, ale připadal mi až moc krátký, na konci to začalo drkotat, jistě by šla ta myšlenka o porotě a zkoušejících rozvést moc hezky.
Každopádně myslím, že ani tvé dva body na závěr nejsou úplně mimo: Sen není jen něco, čeho chceme dosáhnout, ale i tyhle drobnosti. Kreativita, ty sny v noci, stejně jako představy. A nikdo nám je nebude chytat.
Test není místo, kde by byl prostor pro kreativitu, jen skutečně citlivého člověka může chyba natolik zasáhnout. A pokud chceme věřit, že je tu něco většího, proč ne? Koneckonců, nic nevíme jistě a přinejmenším pro mě je svět jedno velké hledání odpovědí. :)

3 Bafulák Bafulák | E-mail | Web | 17. března 2014 v 21:23 | Reagovat

[1]: díky :)
[2]: děkuji :) já ráda píšu kratší články, aby si je čtenář právě rozvedl sám a přemýšlel o tom... to je právě ta kreativita! :D
a myšlenka s kreativitou: je mi jasné, že v testu není místo pro to si něco vymýšlet (i když občas... :D)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama