Květen 2014

Fuj, kluci! ;D

12. května 2014 v 19:49 Téma týdne
Před chvílí jsem se dozvěděla, že nejmladší matce na světě je pouhých 5 let! o.O
...
Nevím co k tomu říct.
...
Nechápu, co dnešní děti vyvádějí. Pětiletá matka Lina Medino sice trpěla zvláštní chorobou předčasného dospívání a byla znásilněna, ale ostatní děti dnes provádějí věci, na které by ještě ani neměly myslet, v tak útlém věku, že člověk nevěří vlastním očím! Nechápu, proč je nutné, aby spolu děti na základce "chodily" a líbaly se, natož aby spolu spaly! Vždyť to snad není normální! V jejich věku jsem si ještě říkala "fuj kluci"! :D Nemluvím o přátelském držení se za ruce a stydlivém pokukování, ale často to dochází mnohem dál než k pokukování...

Mě je "už" 18 a jsem i mezi mladšími jediná, která je ještě stále "jeptiška"... A když si to tak vezmu, jsem na to hrdá! ;)

"Jsem šedá myš, ale jsem na to hrdá, protože všechny ostatní jsou bílé!" ;))

Další věcí je i šílená soutěž "toddlers and tiaras", kde pošahané matky dělají ze svých malých dětí panenky a rozmazlené fracky... Vždyť mají právo na normální dětství a neměly by se už v tak útlém věku líčit, pít energetické nápoje a oblékat se jako bůhvíco...

Prostě myslím, že děti jsou děti a neměly by stále tolik chtít dospět! Když jsem byla menší (nechci říkat malá, protože to stále jsem ;D), všechny ostatní děti chtěly už být "dospělé", zatímco já jsem chtěla vždy zůstat dítě a nikdy nedospět...! ;)

Člověk není vyšší bytost

1. května 2014 v 14:32 Zvířata

Slzy v očích, rozmazané vidění. Přesně toto se stane, když narazím na video, kde zachraňují nějaké zvíře. Nechápu, jak je možné, že "psí továrny" a jiné takové věci jsou LEGÁLNÍ! o.O Kdo lidem dovolil zacházet s nimi jako s mašinou na rozmnožování!? A proč stále množíme tísíce dalších, když na světě žije miliony zanedbaných psů a jiných zvířat, kteří chtějí domov a nenachází ho?! Myslím, že množírny jsou jedna z nejhorších věcí na světě! Zarostlá srst, infekce a smrad je to jediné, co tahle zvířata spatří za celý svůj život, pokud je nikdo nezachrání! Nikdy v životě nevidí nic jiného než mříže, nikdy se neprochází v trávě a nemají jméno. Jediné, co dělají, je množení se! Kdo dal lidem právo tohle se zvířaty dělat!? A vůbec, kdo oddělil lidi od zvířat? Kdo řekl, že existují na světě lidi A zvířata? Lidi/zvířata!? Podle mě žádné rozdělení není, lidé jsou zvířata a zvířata jsou bytosti! A každá bytost má právo na svobodu, právo na svůj vlastní šťastný život! Vím, že lidé také trpí, že existují i kruté věci mezi lidmi samými, ale psi se také porvou... To patří k životu! Chci tím jen říci, že zvířata (k tomu počítám i lidi) mohou mezi sebou mít spory, ale "my lidi" nemáme právo stavět se nad "zvířata"!!! Skutečnost, že podle práva je pes považován za věc a ne živou bytost, také není potěšující! Ale zpět k množírnám... Fena za celý svůj život v kleci porodí okolo 200 stěňat, a když už pak není plodná, tak zemře, protože je pak "rozbitá" a "nepotřebná" a majitel ji nechce! Zvířata "žijí" v šílených podmínkách! Majitel se nestará, jesli mají dostatek jídla, dotatek místa nebo i lásky. Je mu jedno, že matky šlapou po svých potomcích, že se cpou v kleci s mrtvými "spolubydlícími" a kolik nemocí se šíří...! Člověk, když tohle vidí, má sto chutí adoptovat takové "chudinku štěňátko", protože je mu líto, kde žije, ale přesně tohle množiči chtějí. Proč to dělají? Kvůli penězům. A právě naší lítostí je získají... Tím si moc nepomáháme... Není řešení. Jediná možnost je bojovat a přemoci svou lítost! Místo koupě "chudáčka stěňátka" se snažit zrušit všemi silami takové šílenosti. Místo nového psíka nebo psíka z pochybných obchodů adoptovat někoho z útulku, protože tím se dá asi pomoci nejlépe. Tihle pejskové se dál nemnoží, jsou většinou kastrovaní (a neříkejte, že to je proti přírodě, tohle je dobrý skutek pro takové případy) a pomáháme tím organizacím, které bojují proti množírnám, které pak žádné peníze nedostávají! Ti lidi chtějí jen vydělat a je jim šumafuk, jak zvířata trpí a kolik lidí je proti nim! A proto se dají porazit jen tím, že vydělávat nebudou!